WYDANIE ONLINE

Od 1 lipca 2020 r. nowe dane w JPK_VAT
Nowy plik JPK_VAT będzie dokumentem elektronicznym obejmującym: deklarację VAT i ewidencję VAT. Zmiany wejdą w życie od 1 lipca 2020 r. Jednostki już teraz muszą zacząć się przygotowywać do wdrażania nowego pliku, ponieważ może to oznaczać dodatkowe obowiązki. Nowy plik to też większa szczegółowość danych transakcyjnych, które organy będą wykorzystywać do kontroli rozliczeń VAT.

czytaj więcej »

W związku z pandemią koronawirusa zostały wprowadzone rozwiązania w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej, mające na celu ograniczenie negatywnych skutków tej pandemii na gospodarkę. Rozwiązania te polegały m.in. na przesunięciu w czasie terminów realizacji obowiązków podatkowych przez przedsiębiorców.

czytaj więcej »

Ministerstwo Finansów przypomniało o obowiązywaniu nowych przepisów dotyczących szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie VAT.

czytaj więcej »

Tarcza antykryzysowa przesunęła na lipiec zmiany dotyczące stawek podatku VAT. Zmiana stawek VAT obejmie w szczególności wiele towarów takich. Do tych zmian jednostki powinny zacząć już przygotowania.

czytaj więcej »

Tarcza antykryzysowa wprowadza wiele zmian w podatkach. Jedna z nich zakłada odroczenie płatności podatku od nieruchomości. Sprawdź szczegóły.

czytaj więcej »

W związku z opublikowaniem ustawy tarcza antykryzysowa, chciałam zapytać,  do kogo jest skierowana ulga w czynszach za najem oraz jakie warunki należy spełnić żeby skorzystać z ulgi?

czytaj więcej »

Opłata za wieczyste użytkowanie gruntu za 2020 rok została przesunięta do 30 czerwca. Czy należy naliczyć odsetki na koniec I kwartału 2020 roku od zaległości z tytułu wieczystego użytkowania gruntu (zaległość 2019 rok)?

czytaj więcej »

wiper-pixel